شهر مبدا (محل حرکت)
تاریخ
۲۵ الی ۲۷ مهر
ساعت
۰۵:۰۰
مهلت ثبت نام
۱۵ مهر ۱۳۹۸
مبلغ
340,000 تومان
برنامه برگزار شده است.

امکان ثبت نام در این برنامه وجود ندارد. از طریق لیست انتهای صفحه می‌توانید در برنامه های مشابه ثبت نام کنید.

موجود شد به من اطلاع بده
▴ ارتفاع

m

2100

↔ مسافت پیمایش

km

14

🕖 مدت زمان برنامه

hrs

11:00

پنجشنبه ۵:۰۰ صبح از تهران و میدان صادقیه از مسیر اتوبان قزوین رشت راهی خواهیم شد. توصیه میشود برای داخل ماشین میان وعده کوچیک همراه داشته باشید به این دلیل که حدود ساعت ۱۰:۰۰ به روستای راجعون رسیده و صبحانه را آنجا میل خواهیم کرد.
بلافاصله کوله به دوش گرفته و راهی محل کمپ خواهیم شد که حدود ۵ تا ۶ ساعت پیمایش با سرعت متوسط استاندارد کوهنوردی روبرو خواهیم داشت. بخش هایی از مسیر شیب نسبتا تند دارد ولی با چالش دیگری در طول مسیر روبرو نخواهیم بود.
برای بارهای گروهی مانند چادرها و ... و همچنین تعداد محدودی کوله تا محل کمپ قاطر اجاره خواهیم کرد.
داشتن کوله حمله و برداشتن آب مصرفی در طی پیمایش ضروری است اما در محل کمپ چشمه بسیار گوارایی وجود دارد و نیازی به حمل آب برای مدت اقامت نخواهیم داشت.
بعد از رسیدن به چشمه جیرونی، چادر زده و شب را در کنار آتش سپری خواهیم کرد.


صبح روز جمعه ساعت ۶:۰۰ صبح برنامه کوهنوردی به سمت قله را خواهیم داشت که البته اختیاری بوده و هر کسی تمایل نداشت میتواند در محل کمپ باقی بماند و از طبیعت پاییزی و مناظر فوق العاده اطراف لذت برده و آرامش بگیرند.
از چشمه جیرونی تا قله حدود ۴ ساعت پیمایش خواهیم داشت تا به قله درفک با ارتفاع ۲۷۳۰ متر برسیم. هر چند قله بلندی ای از نظر ارتفاع ندارد ولی از نظر ارتفاع نسبی دارای درجه سختی 7 از 10 و از آن مهمتر مناظری وصف ناپذیر در اطراف خود دارد.
بعد از برگشت از قله و رسیدن به محل چشمه ، برای ناهار در کنار هم جوجه آتیشی را به صورت گروهی طبخ و میل خواهیم کرد و شب را با همخوانی و آواز در کنار آتش، مبدل به خاطره میکنیم.
روز شنبه بعد از میل کردن صبحانه ، بار و بنه را به دوش گرفته و باز از راه جنگل که رخ نمایی پادشاه فصل ها ،پاییز ، دیده ی هر بیننده ای را خیره خواهد کرد به سمت روستا بر خواهیم گشت و در مسیر فرصت بسیار برای عکاسی خواهیم داشت. با رسیدن به روستا به سمت رستم آباد رفته و نهار را در بین مسیر میل خواهیم کرد و تا شب تهران خواهیم بود و کوله بار خاطره ها را بر زمین خواهیم گذاشت.


لوازم مورد نیاز
کفش مناسب کوهنوردی ، کوله کوهنوردی، کوله حمله، پلار یا لباس گرم، پانچو یا بارانی، هدلایت، وسایل پخت و پز، وسایل غذا خوری شخصی، یک دست لباس اضافه، جوراب اضافه، کیسه خواب باتوم،کارت شناسائی معتبر
چادر توسط گروه تامین خواهد شد

دیدگاه‌ها


جهت ثبت دیدگاه، عضو یا وارد حساب کاربری خود در بریم کوه شوید.