صفحه اصلی لیست برنامه ها صعود به قله کاسونک
easy
کوهنوردی

کوهنوردی

صعود به قله کاسونک

توضیحات:


این قله در مناطق کوهستانی رودبار قصران واقع در حاشیه شرقی البرز مرکزی و در انتهای جاده فشم در ارتفاعات جنوب شرقی روستای گرمابدر قرار گرفته است. از شمال به قلل خاتون بارگاه و خرسنگ و از جنوب به آتش کوه و ریزان و از غرب به قلل پیرزن کلوم و مهرچال دسترسی دارد. همچنین از شرق نیز به قله کافره و دشت لار محدود می­‌شود.


روز شمار برنامه:


ساعت 6 صبح از محل قرار به سمت دشت زیبای لار حرکت می‌کنیم، حرکت از طریق اتوبان ارتش به سمت لواسانات و فشم ادامه پیدا می‌کند. پس از رسیدن به فشم مسیر روستای گرمابدر را در پیش می‌گیرم تا در انتهای جاده گرمابدر در کنار محیط‌بانی پیاده می‌شویم و به سمت پای صعود پیش می‌رویم. قله کاسونک در سمت چپ ما پدیدار خواهد بود. صعود به قله حدود 3 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد، سپس به سمت پایین برمی‌گردیم و بازگشت به تهران خواهد بود. در طی این صعود میان وعده کارشناسی شده را مهمان آلابرز خواهید بود.


پوشش گیاهی:
با توجه به قرارگیری این قله در ورودی دشت لار، به تبع تنوع جانوری و گیاهی منطقه نیز بسیار بالاست. بارش زیاد و تحت حفاظت بودن منطقه نیز از جمله عوامی هستند که به این تنوع کمک می‌کنند. در حدود بالغ بر 600 گونه گیاهی در منطقه شناسایی شده است که شامل انواع گون‌ها و لگوم‌هاست. اورس به عنوان یکی از شاخصه‌های این منطقه، زالزالک، ولیک و ریواس، قارچ، والک، سیرک و خاکشیر از دیگر گونه‌هایی هستند که در این منطقه یافت می‌گردند.


 پوشش جانوری:
آثار آمونیت‌های منقرض شده به وفور در منطقه یافت می‌شود. موجودات 65 میلیون ساله‌ای که دیدنشان لذت بخش است. پرندگاهی چون کبک و شاهین و مار و پستاندارانی چون روباه، گرگ و شغال در منطقه یافت می‌شوند و در بخش مرکزی دشت لار نیز خرس یافت می‌گردد.


مشخصات فنی:
صعود به این قله شاخصه فنی خاصی ندارد و با کوهپیمایی ساده می‌توانید به قله این کوه دست یابید.

لوازم مورد نیاز

کفش ترکینگ، جوراب کوهنوردی، شلوار ترکینگ، ژاکت پلار، بادگیر(بارانی)، دستکش بیس، دستمال سر، کلاه آفتابی، عینک آفتابی، کوله پشتی یک روزه (20-30 لیتر)، دو لیتر آب، غذا، تنقلات، باتون، هدلامپ و باتری اضافه، کارت شناسایی، کارت بیمه ورزشی، طنابچه انفرادی، کیف کمک‌های اولیه و کیت بقا

نظر شما

قوانین ثبت نظر

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید