صفحه اصلی لیست برنامه ها صعود به قله علم کوه (جبهه جنوبی)
difficult
کوهنوردی

کوهنوردی

صعود به قله علم کوه (جبهه جنوبی)

علم کوه نام کوهی با ارتفاع 4850 متراست که در منطقه تخت سلیمان در استان مازندران واقع شده است .قله علم کوه پس از دماوند دومین قله  مرتفع ایران به شمار میرود بیشتر شهرت این قله بخاطر دیواره ایست که در دامنه شمالی آن واقع است و دارای فنی ترین و سخت ترین مسیر های سنگ نوردی و دیواره نوردی در ایران است . 


موقعیت جغرافیایی :علم کوه در 20 کیلومتری جنوب غربی شهر کلاردشت و در استان مازندران قرار گرفته است.کلاردشت نزدیک ترین شهر استان مازنداران به این منطقه و پراچان و طالقان نزدیک ترین شهر ها در استان البرز به قله علم کوه هستند. 


از جبهه شمالی این کوه مشرف به کلاردشت و از جبهه جنوبی مشرف به طالقان است .


مسیرهای صعود:با توجه به ارتباط علم کوه با کوه های اطراف وجود دیواره و گرده ، برای رسیدن به آن راه های بسیار وجوددارد مسیر های رایج صعود علم کوه را میتوان به دو مسیر کوهپیمایی جنوبی ، یک مسیر کوهنوردی شمالی  و یک مسیر دیواره نوردی تقسیم بندی کرد. 


 


طبق اطلاعیه 23 اردیبهشت 97 فقط عزیزانی میتوانند در این برنامه شرکت نمایند که مدرک کارآموزی کوهپیمایی داشته باشند شرکت در این برنامه فقط با هماهنگی سرپرست گروه امکان پذیر است.
مجوز صعود در روز دوم،‌ با توجه به وضعیت موجود و سلامت بدنی شرکت کنندگان، توسط سرپرست گروه صادر شده و در غیر اینصورت فرد در کمپ خواهد ماند.
حتما قوانین و مقررات گروه را مطالعه و بعد از قبول آن در برنامه شرکت نمایید.

لوازم مورد نیاز

کفش، کوله پشتی، کوله حمله، کیسه خواب، زیر انداز، گرتکس و پلار، دستکش دوپوش، شلوار گرتکس یا بادگیر، کلاه طوفان یا فیس بند،‌ عینک آفتابی، کرم ضدآفتاب، باتوم، هدلایت، باتری اضافه، آب آشامیدنی (۲-۳ لیتر)، کیف کمک های اولیه، کیت بقا، داروهای شخصی، تنقلات ( خرمای خشک، خشکبار، آب نبات و … )، لیموترش، صبحانه و ناهار و شام(برای دو روز)، جوراب اضافه، لیوان، قاشق و چنگال، بیمه ورزشی، کارت شناسایی

نظر شما

قوانین ثبت نظر

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید