غار نمکی گرمسار

نویسنده : گروه کوهنوردی افق
نوع برنامه : غارنوردی
شرح برنامه

گزارش برنامه غار نمکی گرمسار


دیروز 5/7/98 با گروه افق و به همراه آقا رضا به سمت گرمسار و غارنمکی و معدن نمک رفتیم .


دیروز ساعت 5 صبح از خواب بیدارشدم و بعد صرف صبحانه و پوشیدن لباس ساعت 5:20 به سمت ایستگاه اتوبوس رفتم و ساعت 6 به محل قرار در میدان آقانور رسیدم و پس از جمع شدن دوستان با اتوبوس 41 نفر به سمت گرمسار حرکت کردیم ، دو توقف یکی برای خرید نان یکی برای خرید آب و وسایل دیگر داشتیم و بعد از گذشت از ورامین ، پیشوا ، شریف آباد، پاکدشت و ایوانکی در نزدیکی گرمسار به مسیر  فرعی بدون تابلو پیچیدیم و بعد 15 دقیقه مسیر خاکی در ساعت 7:45 به ورودی غار رسیدیم و اتوبوس رو پارک کردند و همگی به سمت غار حرکت کردیم . ورودی هر نفر 4هزار تومن بود.


از نظر زیبایی واقا عالی بود و داخل غار حوضچه آب نمکی بود که عمق زیادی داشت ولی با شنای در آن در آب فرو نمیرفتیم واین خاصیت نمک است جالب این که هوای داخل با بیرون 10 درجه حداقل تفاوت داشت و هوای بیرون گرم بود  .


بعد از صرف صبحانه و استراحت ، لباس عوض کرده و تنی به آب زدیم و واقعا جذاب و خوب بود خیلی خوش گذشت چند ساعتی درون آب بودیم و بعد ار صرف میوه و خوراکی ، بساط ناهار که جوجه بود رو فراهم کردیم و جوجه پزون داشتیم و ناهار رو خوردیم ساعت 12:15 و ساعت 13:30 وسایل رو جمع کردیم و آماده حرکت شدیم (کلی عکس های خ.ب خم انداختیم).


ساعت 14:20 به معدن نمک که هماهنگ شده بود رسیدیم و باتوجه به این که جمعه بود تو معدن کارگری مشغول کار نبود و راحت بودیم ،معدن هم جذابیت خاص خودش رو داشت با اون سقف های بلند و حوضچه و سنگ های نمکی .


بعد از گشت وگذار در معدن به سمت اتوبوس حرکت کردیم و سوار لاتوبوس شدیم و به سمت تهران حرکت کردیم 15:20و هوا به شدت گرم شده بود و دربین مسیر چند باری توقف کردیم و البته هندوانه هم به بدن زدیم که خیلی چسبید . ساعت 17:25به تهران رسیدیم و از جمع دوستان خداحافظی کردیم. 

تلفن تماس : 09129635233
نظر شما

قوانین ثبت نظر

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید
تلفن تماس : 09129635233