صفحه اصلی لیست گزارش برنامه ها گزارش برنامه صعود به قله بریال

گزارش برنامه صعود به قله بریال

نویسنده : حسین زراعتی
نوع برنامه : کوهنوردی
درجه سختی : متوسط
ارتفاع : 2860 متر
ارتفاع پای کار : 1330 متر
مختصات قله : ۵۰٫۴۰۷۱۱۲ ، ۳۶٫۲۹۲۲۶۳
مدت زمان پیمایش : 7:15
تاریخ برگزاری : ۴ اسفند ۱۴۰۲
تاریخ نگارش : 20 اردیبهشت 1403
جهت مشاهده در سایز اصلی، بر روی تصویر کلیک کنید.
اطلاعات منطقه

پوشش گیاهی : گون، آویشن و گیاهان مرتعی

گوناگونی جانوری : گرگ، روباه، خرگوش، مار و مارمولک

وجه تسمیه : بهترین یال

نزدیک ترین مرکز درمانی : قزوین

پوشش تلفن همراه : برخی نقاط

بهترین فصل صعود : بهار

ایمنی منطقه : ایمن

اطلاعات دسترسی به منطقه

استان و شهر مبدا : البرز, کرج

نام روستای پای کار : چناسک

مشخصات مسیر : پاکوب مشخص دارد

استان و شهر مقصد : قزوین, قزوین

وسیله نقلیه تا روستا/محله : سواری

جاده دسترسی به روستا/محله : آسفالت

شرح برنامه

نام راهنما / سرپرست : هستی خلج / ایرج سیف الهی

سطح فنی برنامه : غیرفنی

شرح برنامه

قله بریال تقریبا در شمال شرقی استان قزوین و از ارتفاعات طالقان ( پائین طالقان) می باشد. در همجواری و جنوب این قله سبزکوه دیگر قله معروف این منطقه می باشد. قله بریال از شمال به منطقه الموت، از شرق به منطقه طالقان، از جنوب به دشت قزوین و از غرب به استان قزوین منتهی می شود.

ساعت ۰۵:۱۵ از کرج با ۶ ماشین حرکت کردیم و از اتوبان کرج قزوین با عبور از آبیک و بلافاصله بعد از شهرک صنعتی کاسپین از سمت چپ اتوبان وارد جاده روستای آنجیلاق شدیم. پس از طی ۱۵ کیلومتر ساعت ۰۶:۵۰ به روستای زیبای چناسک رسیدیم. بعد از پارک ماشینها در بالادست روستا ساعت ۰۷:۰۵ صعود را به سرپرستی آقای مهرعلی پیشرویان و جلوداری خانم هستی خلج با ۱۹ نفر صعود را آغاز کردیم. با عبور از کنار رودخانه با شیبی کم و سپس از سمت چپ رودخانه شیب صعود تندتر شد. پیمایش به سمت قله را بعد از صرف صبحانه ساعت ۸ ادامه دادیم. هر چه بالا تر میرفتیم به حجم برف در مسیر پیمایش اضافه میشد. زحمت عکاسی و پشتیبانی به عهده آقای رضا خاکباز بود.

مسیر انباشته از برف، مناظر بکر و هوای مطبوع بود. ساعت ۱۰:۵۰ بعد از استراحت کوتاه به مسیر ادامه دادیم. قله را برف و سنگهای زیبای سترگی احاطه کرده بودند. لحظه زیبای صعود بر قله بریال ساعت ۱۱:۲۵ بود. همنوردان صعود را به هم تبریک میگفتند، به یادگار عکس میگرفتند، سرود حماسی میخواندند و از طبیعت زیبای این سرزمین لذت میبردند. با کمی استراحت و تغذیه ساعت ۱۲ فرود آغاز شد. در مسیر فرود هم با دو بار استراحت کوتاه ساعت ۱۴:۲۰ با سلامتی همه اعضای گروه به محل پارک خودروها رسیدیم. با خداحافظی از بقیه سوار خودروها شده و ساعت ۱۶ به کرج رسیدیم. 

به امید صعودی دیگر

همنوردان: مهرعلی پیشرویان،هستی خلج، فرحناز زمانی، مینا محمدی، بهرام نظرخانلو، مهدی صوفی، محمد آروند، رضا خاکباز، مریم جلیلی، مینا جلیلی، بهزاد حسینی، بهار امیری، فریبا شمس الدینی، مراد بیرانوند، حسین زراعتی، سیما خرم، ایرج سیف الهی، ارش آقارخ و احمدرضا انوری

نظر شما

قوانین ثبت نظر

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید