صفحه اصلی دوره آنلاین اصول چیدمان کوله پشتی کوهنوردی

دوره آنلاین اصول چیدمان کوله پشتی کوهنوردی

در دوره چیدمان کوله کوهنوردی یاد میگیرید که کوله پشتی کوهنوردی خانه شماست و باید از آن محافظت کنید، یاد میگیرید برای هر برنامه، کوله خود را چگونه بچینید و چگونه از آن استفاده کنید.

 • مدرس: استاد رضا خوشدل
 • مبلغ: 119,900 تومان

نکاتی در رابطه با چیدمان کوله کوهنوردی:

چیدمان کوله پشتی کوهنوردی شیوه خاصی دارد که متناسب با برنامه صعود شما و مدت زمان آن، چیده میشود که اگر این کار اصولی و با روش درست انجام شود،

1_ دانستن محل قرار گیری هر کدام از وسایل کوهنوردی باعث دسترسی آسان و مدیریت زمان میشود که این نکته در فصول سرد بسیار اهمیت دارد.

2_ بعد از چینش کوله کوهنوردی در منزل، آن را بر پشت خود قرار دهید و بیازمایید تا اشکالات را اصلاح کنید.

3_ توزیع یکسان وزن در چپ و راست کوله کوهنوردی.

قرارگیری تجهیزات در کوله کوهنوردی:

۱_ کیسه خواب کوهنوردی
بخش اول برای بسیاری افراد کاملاً مشخص است. در انتهای کوله‌ پشتی معمولاً کیسه‌ خواب کوهنوردی قرار می‌گیرد و می‌بینید که حتی در بسیاری از کوله‌پشتی‌ها جای مخصوص برای کیسه‌ خواب در انتهای آن در نظر گرفته شده است. پوشاکی که از دومین روز به بعد برای پوشیدن مد نظر قرار می‌دهید یا کلاً لوازمی که در طول روز اول مورد استفاده قرار نمی‌گیرد مثل کفش کوه، چاد کوهنوردیر، زیر انداز، کیسه خواب کوهنوردی یا… را نیز می‌توانید در انتهای کوله پشتی و در کنار کیسه‌ خواب  قرار دهید.

۲_ لوازم سنگین
این قسمت در امتداد ستون فقرات قرار دارد، زیرا سنگین‌ترین قسمت باید نزدیک به بدن باشد. وقتی لوازم سنگین رو نزدیک بدن خود قرار دهید، کشش خارجی آن از سمت شانه‌ها به طرز خارق‌العاده‌ای کاهش پیدا می‌کند. برای مثال ظرف‌های غدا، آب، ابزار یا قوطی‌های کنسرو که سنگین هستند، بهتر است حتماً در قسمت راستای ستون فقرات بالای استخوان لگن قرار گیرد.

۳_ لوازم سبک
لوازم سبک را می‌توانید در قسمت بیرونی کوله کوهنوردی قرار دارید. همان طور که در تصویر می‌بینید جای‌گذاری این لوازم در این قسمت موجب حفظ تعادل خواهد شد.

۴_ لوازم ضروری
این دسته از لوازم به اندازه‌ای مهم هستند که حتماً باید سریع‌ترین دسترسی را به آن‌ها داشته باشید. زیرا ممکن است در یک ثانیه به آن نیاز مبرم پیدا کنید. برای مثال بادگیر، گتر یا کاپشنی که برای احساس سرما در میانه راه در نظر گرفته‌اید را در بالای کوله کوهنوردی بگذارید تا در وسط راه مجبور به ریختن محتویات کوله‌ پشتی به بیرون نشوید. یا فرض کنید که با یک باران ناگهانی و شدید رو به رو شدید، در حالی که پانچو شما ته کوله‌ پشتی قرار دارد! قطعاً هیچ کس نمی‌خواهد در آن لحظه به جای شما باشد!

 

مشاهده بیشتر مشاهده کمتر
سرفصل های دوره
 • طریقه چیدمان لوازم بر اساس وزن آن ها
 • تجهیزات مورد نیاز و چیدمان آن ها بر اساس روزهای برنامه
 • طریقه استفاده درست از کوله کوهنوردی

با پر کردن بیهوده کوله پشتی، ماجراجویی رو برای خودت تلخ نکن

نظر شرکت کنندگان این دوره
سؤالات متداول شرکت کنندگان دوره
از طریق سایت بریم کوه و آدرس دسترسی به صفحه پخش زنده. با کلیک بر روی این متن فیلم نحوه ورود به پخش زنده را مشاهده کنید.
با هر سرعتی قادر خواهید بود تا وبینار را مشاهده کنید. سرورهای استریمینگ ما خروجی تصویر را بر اساس سرعت اینترنت شما ارائه می‌دهند و با کمترین سرعت هم قادر خواهید بود وبینار را بدون قطعی مشاهده کنید.
به وسیله موبایل یا لپتاپ یا کامپیوتر و یک مرورگر که پیشنهاد ما کروم هست، می‌توانید وبینار را مشاهده کنید. (از مرورگر آپدیت استفاده نمایید)
چند روز بعد از برگزاری وبینار، فیلم از طریق پنل کاربری شما و صفحه برنامه های من قابل مشاهده خواهد بود.
گواهینامه ۷۲ ساعت بعد از زمان برگزاری دوره صادر و از طریق پنل کاربری شما در سایت بریم کوه قابل دانلود خواهد بود.
با توجه به این که یادگیری و تسلط به موضوع، مهم‌ترین نکته در گذراندن یک دوره است، گواهینامه فقط به حاضرین در دوره آنلاین در زمان برگزاری تعلق می‌گیرد. اما اگر نتوانستید در زمان برگزاری دوره آنلاین شوید و یا فیلم دوره را پس از برگزاری تهیه کردید، می توانید با شرکت در آزمون گواهینامه دوره را دریافت کنید.
اطلاعات دوره
 • سطح دوره: مقدماتی
 • تاریخ: ۱ تیر 1401
 • زمان: 2 ساعت

چیدمان کوله کوهنوردی یک هنر است که باید آن را جدی بگیرید و با اهمیت کوله چینی آشنا شوید. اگر از چیدمان کوله کوهنوردی چیزی نمیدانید، با شما هستیم تا پله پله آن را به شما آموزش دهیم.

نظر شما

قوانین ثبت نظر

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید
نیاز به مشاوره تخصصی دارید؟
در رابطه با دوره هر سؤالی دارید، با ما تماس بگیرید.
شماره های تماس: 02128424450 و 02191030993
این دوره تاکنون 1 مرتبه برگزار شده است.