باشگاه  توچال

باشگاه توچال

http://tochalclub.com/about/
تاریخچه ما
در آذرماه سال ۱۳۷۰ تنی چند از دوستان دوران دبیرستان به کوه های شمال تهران می روند و با خود پیمان می بندند که از آن پس هر پنج شنبه شب را در کوهستان به صبح برسانند. این گروه در طول سال ها برنامه های کوهنوردی را پی گرفت و البته نام زیبای توچال را از همان ابتدا بر خود نهاد. با گذشت زمان، اعضای این گروه به دلیل مهاجرت به کشور های دیگر از هم جدا شدند و بانی اصلی گروه ادامه دهنده برنامه های کوهنوردی گشت. این شخص که البته از کودکی با کوه و طبیعت همراه بوده آقای شهاب بیات بارونی، مدیر و بنیان گذار باشگاه کوهنوردی توچال می باشد.
با آغاز دهه ۹۰ خورشیدی، آشنایی و همراهی ایشان با خانم بتی بهادران فصل جدیدی را در فعالیت های باشگاه توچال که در آن زمان صرفا یک گروه بود گشود. با پیگیری های آقای بیات بارونی، گروه کوهنوردی توچال در آذرماه ۹۶ رسما به باشگاه کوهنوردی توچال تبدیل شد و پروانه فعالیت خود را در رشته های کوهنوردی و صعودهای ورزشی، اسکی و دوچرخه سواری از وزارت ورزش و جوانان دریافت نمود.
فعالیت های ما
امروزه باشگاه کوهنوردی توچال در عرصه های مختلف کوهنوردی فعالیت دارد. از آن جمله می توان به برگزاری کلاس های آموزشی زیر نظر فدراسیون کوهنوردی اشاره کرد که با اعطای مدرک رسمی از فدراسیون همراه است. همچنین برنامه های مدون صعود های هفتگی به قله های مختلف ایران از جمله فعالیت های اصلی این باشگاه به شمار می رود به طوری که هر هفته و بدون وقفه این برنامه ها اجرا می شوند.
از دیگر برنامه هایی که در دستور کار باشگاه توچال قرار گرفته صعود های برون مرزی به قله های بلند کشور های همسایه می باشد. همچنین بخش عمده ای از ظرفیت باشگاه توچال معطوف به ترویج کوهنوردی در میان علاقه مندان است. به طوری که هر هفته گروه های مختلفی از ورزشکاران مبتدی زیر نظر مربیان و سرپرستان باشگاه به این ورزش می پردازند.
در عین حال باشگاه کوهنوردی توچال با توجه به لزوم آمادگی جسمانی همنوردان، برنامه های مدونی را در طول هفته و در نقاط مختلف تهران تدارک دیده که همه علاقه مندان به ورزش می توانند از این برنامه ها استفاده کنند.
ارزش های ما
منشوری سه ضلعی...
باشگاه توچال در طول دوران فعالیت خود، منشوری را برای خود متصور بوده که سه ضلع آن دانش، تجربه و مهارت می باشد.
این باشگاه اعتقاد دارد با مجهز بودن به دانش روز می توان کوهنوردی را اصولی تر پی گرفت. با کسب تجربه می شود از مخاطرات این ورزش جلوگیری کرد. و با مهارت می توان از دانش و تجربه ای که در طول سالیان اندوخته شده به بهترین شکل بهره برد. باشگاه توچال آرزومند آن روزی است که همگان در سلامتی کامل و به دور از هر حادثه ای این ورزش زیبا را پی بگیرند و در دامان مادر طبیعت به آرامش برسند.

شماره ثبت: 206/97/1105 مدیر/سرپرست: شهاب بیات بارونی - بتی بهادران تاریخ تاسیس : 1370

برنامه ها

رشته‌های فعالیت

کوهنوردی سنگنوردی غارنوردی اسکی کوهستان طبیعت گردی دره‌نوردی یخ‌نوردی دوچرخه کوهستان هیمالیانوردی دیواره‌نوردی جنگل‌نوردی کویرنوردی صعودهای ورزشی برون مرزی

برنامه ها

همه برنامه ها
نظرات کاربران
مدیریت و سرپرستی
رعایت نکات ایمنی
پاسخ گویی به شرکت کنندگان
کیفیت برگزاری برنامه ها
بهار دزیانی

بهار دزیانی

تهران - تهران

18 ماه پیش

باشگاه توچال به امنیت و سلامت همنوردان خیلی اهمیت میده.و و برنامه های بسیار متنوعی اجرا می‌کنه.
مسئولیت پذیر و موقر هستند.مخصوصا مدیریت باشگاه.
بنده پیشنهادشان میکنم

پاسخ
نظر شما

قوانین ثبت نظر

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید
مدیریت و سرپرستی
رعایت نکات ایمنی
پاسخ گویی به شرکت کنندگان
کیفیت برگزاری برنامه ها