صفحه اصلی لیست مقاصد گردشگری
بلندترین آبشار خزه‌ای ایران

علی اباد

استان گلستان در حاشیه جنوب شرق دریای کاسپین تا سال ۱۳۷۶ بخشی از استان مازندران بود و پس از آن به‌عنوان استانی مستقل شناخته شد.

پارک جنگلی  النگدره

گرگان

پارک جنگلی اَلَنْگْدَره یکی از پارک‌های جنگلی و معروف شمال کشور است. این پارک جنگلی از مناطق نمونه گردشگری ایران و مکان های دیدنی استان گلستان محسوب می‌شود که در پنج کیلومتری جنوب غرب شهر گرگان قرار دارد

عروس  گیلان

رودبار

دریاچه عروس حلیمه جان یکی از زیباترین دریاچه‌های شمال ایران و از دیدنی‌های رودبار است که در احاطه جنگلی زیبا، با چشم‌اندازی خیره‌کننده از قله درفک در فاصله اندکی از رشت، مرکز استان گیلان قرار دارد.

آبشار شاهاندشت بلند ترین آبشار استان مازندران

آمل

شاهان‌دشت، بلندترین آبشار استان مازندران است که در کیلومتر 96 جاده‌ی هراز و در منطقه‌ای با نام لاریجان قرار دارد. آبشاری عظیم و پرآب که در ارتفاعات روستای شاهان‌دشت واقع شده و چشم‌اندازهایی بسیار زیبا و دیدنی را به نمایش می‎گذارد.

 قله آرارات

دُغوبایَزید

کوه آرارات ، کوهی آتشفشانی در کشور ترکیه می باشد

 دشت لار

آمل

دشت لار یا لار در کوهپایهٔ قله دماوند واقع شده که بخش شمالی و شمال شرقی آن در بخش لاریجان شهرستان آمل استان مازندران و بخش جنوبی و جنوب غربی آن در لواسانات شهرستان شمیران استان تهران قرار دارد.

 قله پاشوره

آمل

قله پاشوره با ارتفاع ۳۸۷۰ متر در منطقه البرز مرکزی، در محدوده جاده هراز و در بخش لاریجان شهرستان آمل استان مازندران قرار دارد.

 ییلاق سلانسر

رودبار

سلانسر از مقاصد طبیعت‌گردی و جاذبه‌ های گردشگری گیلان است و در فاصله ۱۵ کیلومتری رودبار و‌ ۱۲ کیلومتری غرب شهر رستم‌آباد قرار دارد

 قله کاسونک

شمیرانات

قله کاسونک در منطقه البرز مرکزی و در شهرستان شمیرانات در روستای گرمابدر قراردارد

 تنگه شیرز

کوهدشت

دره شیرز لرستان در ایران، استان لرستان، 50 تا 55 کیلومتر تا شهرستان کوهدشت، بخش زردلان و منطقه اولادقباد قرار گرفته است.

 قله آبک

فشم

در رشته کوه های البرز و بخش مرکزی که در نزدیکی شهر میگون است قله ای به نام آبک قرار دارد.

 غار قوری قلعه

روانسر

این غار در ۲۵ کیلومتری شهر روانسر، در دامنه کوه شاهو و مشرف بر جاده روانسر - پاوه و در همسایگی روستایی به همین نام (قوری قلعه) جای گرفته‌است.

ثبت محتوا

محتوای مورد نظر خودتون رو در لیست پیدا نکردید؟ ثبتش کنید.

+ ثبت محتوا