صفحه اصلی لیست مقاصد گردشگری
سبلان ،سومین بام ایران

مشگین شهر

قله سبلان ، سومین کوه بلند ایران بعد از دماوند و علم کوه و دومین آتشفشان غیر فعال ایران زمین با ارتفاع ۴۸۱۱ متری در ۲۵ کیلومتری جنوب شرقی مشکین شهر واقع است.کوهستان سبلان به طور کلی سه قله معروف دارد،قله اصلی یا آتشفشان به نام سلطان ساوالان بلند ترین نقطه آذربایجان است و دو قله دیگر آن به هرم و کسری مشهور اند.

قله کلکچال،خانه دیو سپید

تهران

کُلَک‌چال نام یکی از کوه‌های رشته کوه البرز است که در شمال شهر تهران قرار دارد. مرتفع‌ترین نقطه این کوه قلهٔ کلکچال نام دارد. ارتفاع قلهٔ کلک‌چال از سطح دریا، در حدود ۳۳۵۰ متر است.

راهنمای  کامل صعود به قله توچال (معرفی جاذبه های توچال)

تهران

توچال نام قله‌ای در شمال استان تهران است. دامنه جنوبی توچال در مجاورت شهر تهران و قله آن نیز مشرف به این شهر است. این قله در جنوب منطقهٔ کوهستانی البرز مرکزی و بر روی خط‌الرأس شرقی - غربی واقع شده است، از سمت شرق به قله‌های لزون غربی، لزون شرقی (پیازچال)، بند لارکرور، سیاهبند، شهربانو کُشَک، چنبره‌بند و دارآباد، و از جانب غرب نیز به قله‌های شاه‌نشین، سی ‌و سه چم، بازارک، سربازارک، نودشتک، لوارک، سه‌سنگ، منار و روستای مورود واقع در ۳۵ کیلومتری جادهٔ چالوس در منطقهٔ پل‌خواب منتهی می‌شود.

قله علم کوه ، K2 ایران

کلاردشت

قله علم کوه در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی شهر کلاردشت و در استان مازندران واقع شده و بعد از دماوند دومین قله مرتفع ایران است. این قله به سبب برخورداری از قابلیت های مناسب کوهنوردی نظیر قله های مرتفع متعدد، یخچال ها، دیواره های صعب العبور و چشم اندازهای بی نظیر، هر ساله پذیرای هزاران گردشگر طبیعی، کوهنوردان و صخره نوردان از سراسر کشور و سایر نقاط جهان است.

صعود به قله دماوند|مسیرها و چالش ها(سال 1402)

رینه

کوه دماوند در استان مازندران- شهرستان آمل – بخش لاریجان- دهستان بالا لاریجان واقع شده است. این قله بلندترین قله استان مازندران است. در جنوب شرق این قله روستای رینه، در جنوب غرب آن شهر پلور، در شرق آن روستای گزنک، در شمال شرق آن روستای ناندل و در غرب آن دریاچه لار قرار دارد

جنگلی در جاده  ساحلی

نوشهر

مازندران از جمله استان‌های شمالی و سرسبز ایران به شمار می‌رود که جنگل های بسیاری را در خود جای داده است.پارک جنگلی سیسنگان، از جمله مشهورترین پارک‌های جنگلی استان مازندران است که در شهر نوشهر قراردارد

عروس آبشار های ایران

دورود

آبشار بیشه یکی از آبشارهای زیبای استان لرستان در شهر دورود می باشد که در 35 کیلومتری این شهر قراردارد است.

زمرد گیلان

هشتپر (تالش)

آبشار زمرد در استان گیلان و در دل جنگل حویق و در نزدیکی روستایی به همین نام قرار دارد. آبشار زمرد از جمله مکان های دیدنی تالش محسوب می‌شود.

دشت گل های بابونه

نمین

جنگل فندقلو یکی از زیباترین دیدنی‌های استان اردبیل برای طبیعت گردی محسوب می‌شودکه در جنوب شهر نمین واقع شده است.

ثبت محتوا

محتوای مورد نظر خودتون رو در لیست پیدا نکردید؟ ثبتش کنید.

+ ثبت محتوا