صفحه اصلی لیست مقاصد گردشگری
کویر ورزنه

کویر ورزنه یا خارا در 100 کیلومتری شهر اصفهان و 150 کیلومتری شهر یزد قراردارد  وسعت این کویر ، حدود ۱۷ هزار هکتار است. این کویر با شهر ورزنه حدود ۱۰ کیلومتر فاصله دارد از یک طرف به تالاب گاو خونی از طرف دیگر به شهر زیبای ورزنه منتهی می شود

کویر کالجنی

کال جنی یا دره جن ها در شهرستان طبس، آمیخته‌ای از شگفتی، وهم و خیال و لذت از زیبایی‌های کم نظیر طبیعت را برای علاقه‌مندان به طبیعت گردی و گردشگری به‌همراه دارد. اگر میخواهید بدانید کویر کال جنی کجاست و چگونه میشود به آنجا سفر کرد با بریم کوه همراه باشید.

روستا سوباتان
روستا سوباتان

هشتپر (تالش)

سوباتان از دو کلمه ترکی “سو” و “باتان” تشکیل شده است که به معنای محل فرو رفتن آب یا فرو رفتگی های آب است. علت این نام گذاری چشمه ای در این روستا بوده که آب آن پس از جوشیدن از دل خاک، دوباره به درون زمین برمی گشته است. بومیان منطقه می گویند این چشمه تا چند سال پیش افراد زیادی را به این محل جذب نموده است.

دریاچه ارواح

دریاچه ممرز که به آن تالاب ارواح هم می‌گویند در روستای ملا کلا استان مازندران واقع شده است. این روستا در مسیر بین نور به نوشهر قرار دارد و از هر نظر عادی است. جز این که دریاچه‌ای در آن قرار دارد که برای خیلی‌ها یادآور فیلم‌های وحشت هالیوودی است.

جنگل جواهردشت

جواهردشت (به گیلکی: جؤردشت) از روستاهای ییلاقی شهرستان رودسر از توابع دهستان سیاهکلرود بخش چابکسر، واقع در استان گیلان است. جواهردشت در ارتفاع نسبی ۲۰۰۰ متری از سطح دریای کاسپین واقع شده و در زمستان به دلیل بارش سنگین برف خالی از سکنه است. در جبهه جنوبی جواهردشت بلندترین قله استان گیلان، سماموس با ارتفاع ۳۶۷۸ متر از سطح دریا واقع شده‌است.

جنگل گیسوم
جنگل گیسوم

هشتپر (تالش)

روستای گیسوم دارای جنگلی بسیار زیباست که به دریا متصل می‌شود و طبیعتی بسیار زیبا را به وجود می‌آورد ولی این جنگل در نیمهٔ دوم سال بسیار سرد است و معمولاً در بهار و تابستان طرفدار دارد. مساحت این جنگل حدود ۸۰ هکتار است که حدود ۷۰ گونهٔ مختلف گیاهی در خود جاداده است که این گونه‌ها هم درختی و هم چمن زار مانند هستند

دشت آزو

دشت آزو، دشت خرم و سرسبزی است که در دامنه رشته کوه های البرز با طبیعتی دل انگیز و در میان کوه ها واقع شده است. این دشت زیبا هر ساله پذیرای طبیعت گردان و گردشگران زیادی است. این دشت سرسبز با گل های زرد و سرخ خود طبیعت و چشم انداز بسیار زیبا و دل انگیزی را به طبیعت گردان هدیه می کند.

کویر شهداد

شهداد مرکز بخش شهداد در استان کرمان ایران می‌باشد. این منطقه در ۸۷ کیلومتری (فاصله هوایی ۵۸ کیلومتر) شمال شرق شهر کرمان جای دارد. شهداد از جنوب غرب به مناطق کوهستانی و سردسیر سیرچ از شمال شرق به مناطق کویری و گردشگری بِکر کلوتهای شهداد و دریاچه جوان شهداد منتهی می شود.

مرداب دریوک

مرداب دریوک نام مردابی است با فاصله نه چندان دور از تهران . برای دیدن این مرداب باید به سمت مازندران رفت , مرداب دریوک در استان مازندارن در منطقه ی کلاردشت قرار دارد که برای رسیدن به این مرداب باید از مسیر جاده چالوس که به سمت کلاردشت بروید که مرداب دریوک را در میان جنگلهای این منطقه خواهید دید.

روستا خالد نبی
روستا خالد نبی

گنبدکاووس

زیارتگاه خالد نبی و گورستان آن محلی برای زیارت و سیاحت است. فضای اطراف این زیارتگاه و مناظر پیرامون آن، سراسر آرامش و مملو از زیبایی‌های غیرقابل‌وصف است. مکان آرامگاه بر فراز قله کوه گوگجه داغ قرار گرفته و چشم‌انداز زیبای آن بر بلندی کوه، همان چیزی است که سبب شده توجه طبیعت‌گردان به این منطقه جلب شود. خالد نبی در واقع یک مجموعه متشکل از گورستان خالد نبی، آرامگاه چوپان آتای و زیارتگاه خالد نبی است.

جنگل ابر
جنگل ابر

شاهرود

جنگل ابر شاهرود قسمتی از قدیمی‌ترین و زیباترین جنگلهای هیرکانی است با گونه‌های گیاهی و جانوری نادر، یکی از زیباترین نقاط ایران و شمال شرق کشور می‌باشد. این جنگل با ۳۵ هزار هکتار وسعت در ادامه جنگل‌های سرسبز شمال کشور به دلیل این که در اغلب مواقع فضای این جنگل را اقیانوسی از ابر فراگرفته به این نام مشهور است.

کویر مرنجاب
کویر مرنجاب

آران وبیدگل

کویر مرنجاب در شمال شهرستان آران و بیدگل در استان اصفهان قرار دارد. این کویر از شمال به دریاچه نمک آران و بیدگل، از غرب به کویر مسیله و دریاچه های نمک حوض سلطان و حوض مره، از شرق به کویر بند ریگ و پارک ملی کویر و از جنوب به شهرستان های آران و بیدگل و کاشان محدود می شود

ثبت محتوا

محتوای مورد نظر خودتون رو در لیست پیدا نکردید؟ ثبتش کنید.

+ ثبت محتوا