ییلاق سلانسر

این منطقه دارای طبیعت بی نظیر و بسیار زیبایی است که هر بیننده ای را جذب می کند. ییلاق سلانسر در ارتفاع ۱۲۵۰ متری از سطح دریا قرار دارد و در دامنه این ییلاق درختان تنومند و بزرگ و در بلندای آن پوشش جنگلی زیبایی است. سلانسر تابستان های بسیار خنک دارد، ارتفاع زیاد و طبیعت همیشه مه گرفته از زیبایی های دیگه این ییلاق به حساب می آید.

علت نام گذاری سلانسر

این نام گذاری از لهجه و گویش محلی مردم این منطقه سرچشمه می‌گیرد . در گذشته‌های دور مردم به جای استفاده از کلمه آبگیر از سل استفاده می‌کردند . در کل سلانسر به معنی آبگیر می‌باشد زیرا در اثر ریزش برف و باران و گودی این دشت ، آب باریده شده در همان نقطه جمع می‌شود و راهی جویبار نمی‌شود .

مسیر دسترسی به سلانسر

برای رسیدن به این ییلاق باید ابتدا به رستم آباد عزیمت کنید؛ سپس از خیابان امیرالمؤمنین در سمت غربی بلوار اصلی شهر به‌سمت این ییلاق حرکت کنید. در ادامه تابلوهای راهنما شما را هدایت خواهند کرد. کمی بالاتر در پیچی از جاده، نمای شهر رستم‌آباد و جلگه‌ سپیدرود و همچنین کوه درفک شما را حیرت زده خواهد کرد. پوشش گیاهی این منطقه به نسبت دامنه‌های شمالی البرز در گیلان، خشک‌تر است.

بهترین فصل سفر به این ییلاق  زیبا

فصل بهار و تابستان بهترین زمان مسافرت به سلانسر است، اما اگر قصد تماشای گل‌های زیبا و خوش عطر این منطقه را دارید بهتر است فصل بهار را برای مسافرت‌تان انتخاب کنید . اما سیر و سفر در این دفتر نقاشی در فصل پاییز هم از زیبایی خاص خودش برخوردار است . مه گرفتگی‌های زیبای سلانسر در فصل‌های بهار و پاییز به خصوص در فصل پاییز خاطره‌ای به یاد ماندنی را در ذهن شما هک می‌کند

ییلاق سلانسر و ویژگی‌های منطقه‌ای آن

این ییلاق دارای دشت‌های پوشیده از گیاهان و درختانی است که به جرعت می‌توان گفت نمونه‌ی آن در هیچ جای دیگر یافت نمی‌شود . تنفس درهوای پاک و سالم این منطقه موجی همراه با آرامش را در روح و تن شما می‌دمد ، که شاید تاکنون نظیر این حس را تجربه نکرده‌ باشید .
دامنه‌ی دید وسیع این منطقه‌ی ییلاقی وسعتی به پهنای یک بهشت را در بر می‌گیرد . از ویژگی‌های بارز این مکان تفریحی دوست داشتنی وجود چشمه‌های خروشان و کوهستان‌های دیدنی آن است که یک مسافرت خاطره‌انگیز را برای شما و خانواده عزیزتان به ارمغان می‌آورد . به علت خنک بودن این دشت درفصل تابستان مکانی بکر برای نجات دادن خود از گرمای طاقت فرسای تابستان می‌باشد .

نکات سفر به سلانسر

باید این نکته را به خاطر بسپارید که ییلاق سلانسر هیچ گونه امکانات رفاهی نظیر آب لوله کشی ، برق ، گاز و … ندارد و آب آشامیدنی افرادی که به این مکان مسافرت می‌کنند از طریق چشمه‌ها‌ی خروشانی که از کوهستان سرچشمه می‌گیرند تامین می‌شود

*در مراتع سرسبز این منطقه گیاهان دارویی از قبیل گل‌گاوزبان نیز رشد می‌کنند. بنابراین با زمان‌بندی مناسب (اواخر بهار) می‌توانید برای مصرف شخصی خود این گیاهان را از این مراتع سرسبز برداشت کنید.


*با توجه به کمبود هیزم در این منطقه، سعی کنید چوب مورد نیاز خود را برای اسکان شبانه در کمپ از پایین‌دست برای خود بیاورید.


*همراه خود وسایل ضروری نظیر کمک‌های اولیه، لباس اضافی و گرم، آب آشامیدنی، خوراکی خشک و... را همراه داشته باشید.
ریشه‌های وجودی ما در طبیعت جای گرفته‌اند. آن را قدر بدانیم و از ریختن زباله (حتی موارد تجزیه‌پذیر و ته‌سیگار)، شکستن شاخه‌ها، شکار حیوانات و... خودداری کنیم

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظر شما

قوانین ثبت نظر

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید